Advertisement

Bil Bakalm – Genel Kltr Bilgi Yarmas 3.9 APK MOD Unlimited Money

Bil Bakalım – Genel Kültür Bilgi Yarışması Mod Games free download for android with latest version

Bil Bakalım – Genel Kültür Bilgi Yarışması (yarisma.bilgi.com.bilgiyarismasi) is a Trivia Android Game. This application has age restrictions, the recommended age for using 6+ years. The latest official version has been installed on 100,000+ devices. On a five-point scale, the application received a rating of out of 10.0, a total of 346 people voted.

Bil Bakalım - Genel Kültür Bilgi Yarışması androidhappy screenshots 1

Requirement: Android 4.1+ | (346)

Added Date: 2020-04-24 | Version: 3.9

What’s New:

  • ALL previous Bug fixed
  • New Levels added
  • Downloading links working fine now
  • New version added

MOD features:

  1. Bil Bakalım – Genel Kültür Bilgi Yarışması Unlimited Money
  2. Free Mod file Download
  3. Unlimited Coins/Gems
  4. No Ads
  5. Bil Bakalım – Genel Kültür Bilgi Yarışması (Unlocked)

Download MOD APK

Bil Bakalım - Genel Kültür Bilgi Yarışması androidhappy screenshots 2

Bil Bakalım – Genel Kültür Bilgi Yarışması 3.9 APK (MOD, Unlimited Money) Description: İnternetsiz oyunlar, ücretsiz oyunlar mı arıyorsunuz? 2020’nin en eğlenceli bilgi yarışması oyunu şimdi sizlerle! Hemen ücretsiz indir ve internetsiz oyna!

Bil Bakalım, 5 farklı oyun modundan oluşan son derece keyifli ve öğretici bir genel kültür bilgi yarışması oyunudur. Binlerce sorudan oluşan soru kütüphanesi ile sizlere oldukça gelişmiş bir soru yelpazesi sunmaktadır. Her geçen gün yeni ve güncel sorular eklenmektedir. Diğer milyoner oyunlarından farklı olarak yalnızca bir oyun modundan oluşmaz, farklı modlarda farklı şekillerde kendinizi test etmenize olanak sağlayan bir bilgi yarismasidir. Futbol bilgi yarışması, tarih bilgi yarışması, doğru mu yanlış mı, milyoner oyunları gibi farklı oyunlar kullanmak yerine, tek bir oyunla tüm bunlara erişme imkanına sahip olacaksınız.

1- SEVİYENİ ÖLÇ

Bu bölüm 5 farklı zorluk seviyesinden oluşur. Her seviyede edebiyat, tarih, sanat, spor, coğrafya, müzik, eğlence, sinema, futbol, genel kültür, matematik, bilim ve teknoloji, fizik, kimya ve biyoloji gibi kategorilere ait binlerce soru bulunur. Sorular zorluk seviyelerine göre 5 farklı gruba ayrılmıştır. Oyunun başlangıcında yalnızca Seviye 1 aktif haldedir. Bir sonraki seviyeyi aktifleştirmek için 90 saniye içinde cevaplanacak 10 sorunun tümüne doğru yanıt vermeniz gerekir.

2- SONSUZ TEST MODU

Bu modda süre bulunmaz. Oyundaki binlerce soru karışık şekilde karşınıza çıkar. Oyun boyunca, çözdüğünüz soru sayısının, doğru cevap sayınızın ve yanlış cevap sayınızın sayıldığı tablo üst bölümde gösterilir. Test asla sona ermez, aynı soru asla karşınıza çıkmaz ve oyun siz bırakana dek devam eder. Rahat bir şekilde eğlenceli bilgiler edinmek için oynanabilecek en uygun bölümdür.

  Double Number Merging VARY APK (MOD, Unlimited Money)

3- KENDİNE MEYDAN OKU MODU

Kendinizle yarışacağınız bu bölümde yaptığınız en yüksek doğru sayısı kaydedilir. Amaç, bir sonraki testte en yüksek skorunuzu geçip yeni rekor elde etmeye çalışmaktır. Bu bölümde çokça karşınıza çıkacak olan zeka soruları sizleri bir hayli zorlayacak.

4- KATEGORİ SEÇ

Oyuna sizden gelen istekler üzerine eklediğimiz bu bölümde farklı kategorilere ait soruları bulacaksınız. Futbol, tarih, Türkiye, ülkeler ve edebiyat kategorilerine ait soruları çözerek istediğiniz özel bir alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu bölüme yeni kategoriler eklemeye ve mevcut kategorilerdeki soru adedini arttırmaya devam edeceğiz.

5- DOĞRU MU YANLIŞ MI BÖLÜMÜ

Bu bölümde size verilen bilginin doğru mu yanlış mı olduğuna karar vermeniz istenir. Dogru mu yanlis mi bölümü oyuna yeni eklenen, hergün bir bilgi öğrenebileceğiniz harika bir bölümdür. Soru cevap şeklinde ilerlenerek, her gün bir bilgi edinilir.

/*******************************/

Oyundaki tüm sorular beyin yakan sorulardan oluşur. Güncel oyunlar arasındaki en iyi Türkçe zeka oyunudur. Bu oyunu oynayarak, genel kültür kitaplarına ihtiyaç duymazsınız.

Popüler oyunlar arasında ilk sıralarda yer alan bu bilgi yarişmasi oyunu, zeka soruları ve beyin yakan sorularla sizleri bir hayli zorlayacak!

IQ testi tadındaki soruları çözerken aynı zamanda KPSS’ye de eğlenerek hazırlanın.

Oyun, hiçbir izne gerek olmaksızın tamamen ücretsizdir, internetsiz olarak da oynanabilir.

%100 Türk yapımıdır. Türkçe zeka oyunu, quiz oyunu ve trivia oyunu sevenler, hemen buraya!

Uygulamanın boyutu oldukça düşüktür, telefonunuzda fazla yer kaplamaz. Küçük oyunlar ve yeni oyunlar arayanlar için birebirdir.

2020’nin en iyi oyunları ücretsiz olarak karşınızda! Her geçen gün güncel sorular eklenmektedir. Sen de gel, arkadaşlarınla ve ailenle yarış, yeni bilgiler kazan!

Zeka oyunları, bilgi oyunları ve bilmece oyunları sevenler için harika bir bilgi yarismasi oyunudur! Beyin yakan sorularla çok ama çok eğleneceksiniz!

Bizler, Eğlenceli Bilgi Oyunları tasarımcıları olarak, oyunlarımızda beyin yakan sorular ve zeka soruları bulundurarak, ilginç bir bilgi ve eğlenceli bilgiler edinmenize katkı sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye’nin en iyi bilgi oyunu olmak için çalışmaya devam edeceğiz.

İyi Eğlenceler.
Looking for games without internet, free games? The most entertaining quiz game of 2020 is now with you! Download now for free and play without internet!

  Bingo by Michigan Lottery 4.0.4 APK (MOD, Unlimited Money) Download

Guess It is an extremely enjoyable and instructive general culture quiz game consisting of 5 different game modes. It offers you a very advanced range of questions with a library of questions consisting of thousands of questions. New and updated questions are added every day. Unlike other millionaire games, it is not just a game mode, it is an information contest that allows you to test yourself in different ways in different modes. Instead of using different games such as football quiz, history quiz, right or wrong, millionaire games, you will have the opportunity to access all of these with a single game.

1- LEVEL MEASURE

This section consists of 5 difficulty levels. There are thousands of questions in each level in categories such as literature, history, art, sports, geography, music, entertainment, cinema, football, general culture, mathematics, science and technology, physics, chemistry and biology. The questions are divided into 5 different groups according to their difficulty levels. Only Level 1 is active at the start of the game. To activate the next level, you have to answer all 10 questions that will be answered within 90 seconds.

2- ENDLESS TEST MODE

There is no time in this mode. Thousands of questions in the game confront you. Throughout the game, the table with the number of questions you have solved, your number of correct answers and the number of incorrect answers is shown in the upper section. The test never ends, the same question never arises and the game continues until you quit. It is the most suitable part to play in order to get fun information comfortably.

3- SELF SQUARE READ MODE

In this section where you will compete with yourself, the highest number of correct lines you have made is recorded. The aim is to beat your highest score in the next test and try to get a new record. The intelligence questions that you will encounter in this section will challenge you a lot.

4- SELECT CATEGORY

In this section, which we added to the game from your requests, you will find questions from different categories. Football, history, Turkey, countries and improve yourself in a specific area you want to solving the question of the literature category. We will continue to add new categories to this section and increase the number of questions in existing categories.

  high dive 20 APK (MOD, Unlimited Money) Download

5- TRUE OR FALSE

In this section, you are asked to decide whether the information given to you is true or false. The correct or wrong part is a great section that is newly added to the game, where you can learn information every day. Proceeding in the form of question and answer, an information is obtained every day.

/ ******************************* /

All questions in the game are brain-burning questions. It is the best Turkish intelligence game among the current games. By playing this game, you don’t need general culture books.

This information competition game, which is among the popular games, will challenge you with intelligence questions and brain-burning questions!

Prepare for the KPSS with fun while solving the questions of the IQ test taste.

The game is completely free without any permission and it can be played without internet.

It is 100% Turkish made. Turkish intelligence game, quiz game and trivia game lovers, right here!

The size of the app is quite low, it does not take up much space on your phone. It is perfect for those who are looking for small games and new games.

The best games of 2020 are available for free! Current questions are added every day. Come on, race with your friends and family, gain new knowledge!

It is a great knowledge contest game for those who love intelligence games, information games and puzzle games! You will have so much fun with brain-burning questions!

As Designers of Fun Information Games, we try to contribute to obtaining interesting information and entertaining information by having brain-burning questions and intelligence questions in our games. Turkey will continue to study the best information to make the game.

Have fun.
Tüm bilgi oyunu çeşitlerini tek uygulamada toplamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.
– Oyuna eğlenerek yeni bilgiler edinebileceğiniz “Doğru mu Yanlış mı” bölümü eklendi.
– Yeni ve güncel sorular eklenerek soru kütüphanesi geliştirildi.

Advertisement